רכב ביבוא אישי

כתב: מאירי
פורסם בתאריך: 18/09/2020


טוב אז קודם כל רציתי להגיד שאפו על האתר. אני חושב שזה המקום שבו כדאי לשתף בחוויה האישית שלי בקנייה של רכב מיבוא אישי כדי שכל אחד ששוקל לקנות רכב ורואה שהוא מיבוא אישי ידע את ההשלכות ויוכל להחליט אם זה שווה או לא.

אז בגדול לא באמת חיפשתי רכב מיבוא אישי, פשוט חיפשתי גרנד שירוקי 2014 מהצורה החדשה והיו מספר אופציות שבדקתי. התלבטתי בין שני גרנד צ'רוקי 2014, ובגלל שאחת מהן הייתה לבנה (הצבע שאשתי אוהבת) והעור בפנים היה שחור החלטתי ללכת על הרכב הלבן. לקחתי את הרכב לבדיקה שיצאה לא רעה בכלל סגרתי על מחיר העברתי תשלום של 170 אלף ש"ח וחזרתי הביתה עם הרכב. באמת שראיתי שהרכב כתוב ברשיון כייבוא אישי אבל לא באמת ייחסתי לזה חשיבות. למחרת, שמח וטוב לב דיברתי עם חברת הביטוח שלי ואמרתי קדימה, החלפתי רכב ואני רוצה לבטח אותו. נתתי את מספר הרכב וחיכיתי להצעת מחיר. ואז הבחורה הנחמדה מהביטוח מלמלה לעצמה בטון מבאס, אה אני רואה שזה יבוא אישי ... שאלתי למה יש בעיה? זה משנה? ואז היא אמרה שכן, שרכבים בייבוא אישי זה "יותר מסובך" ולא בטוח שהם יצליחו לבטח אותו. באותו רגע הבנתי שכנראה עשיתי טעות.. רק שלא ידעתי עדין עד כמה. התחלתי לחפש בכמה וכמה חברות ביטוח, הרוב לא רצו בכלל לבטח, חלק שאלו על העבר הביטוחי שלי ונתנו מחירים בטווח של 10 אלף ש"ח. בסוף חבר קישר אותי לחברת ביטוח בפתח תקווה שכנראה מתמחה ברכבי יבוא אישי והצלחתי לקבל הצעה במחיר סביר.

אבל שום דבר לא נגמר כאן. התבקשתי להביא הערכת מחיר של הרכב. מה זה שאלתי. אז הבחורה הנחמדה מהביטוח הסבירה שמאחר והרכב הוא מיבוא אישי הוא לא נמצא במחירון ולכן עלי ללכת ל"לוי יצחק" ולקבל הערכת מחיר. דיברתי עם לוי יצחק. הפקידה שם הסבירה לי שבגלל שהרכב הזה כבר קיבל הצעת מחיר לפני שנתיים היא מוכנה לשלוח לי את ההערכת שווי/מחיר הקיימת עם עדכון מחיר, רק שאבקש רשות מהבעלים הקודמים אחרת אצטרך לעשות הערכה מחדש בתשלום. למזלי הצלחתי לקבל את האישור וקיבלתי שווי רכב ושלחתי לביטוח. הללויה. יש לי ביטוח ויש לי רכב בצבע שאשתי אוהבת.

אבל זה לא הכל. לאחר שנה שרציתי לחדש את הביטוח, שוב התבקשתי לספק הערכת מחיר. ומאחר והערכת מחיר של הבעלים הקודמים כבר חגגה יומלדת 3, אז מה לעשות, צריך חדש. וחדש אומר ללכת לתל אביב לבניין של לוי יצחק ולשלם 800 ש"ח ושאיזה שמאי חביב ייסתכל על הרכב, יסקור אותו ויכתוב לי דוח מעודכן. כמובן שלא היתה לי ברירה ועשיתי את זה. אחרי כמה ימים קיבלתי במייל את ההצעה. אבל מה, פתאום השווי של הרכב שלי ירד ב 40 אלף מהשווי הקודם. התקשרתי ללוי יצחק אמרתי להם שזה לא הגיוני. הם אפילו לא התווכחו ושלחו לי הערכה מחודשת ב 20 אלף שח יותר. עוד שנה של ביטוח ברוך השם.

בשנה השלישית, מה לעשות, עשיתי תאונה באשמתי יש לומר. אבל ברוך השם יש ביטוח. הרכב היה במוסך מעל 40 יום. חלקים של רכב מיבוא אישי זה לא משהו שניתן להשיג בקלות. עזבו. אבל זה לא החלק הכי מבאס בתאונה.

לפני חודש נגמר הביטוח. שוב אני מתקשר לאותה סוכנות יחידה שהסכימה לבטח אותי. ונחשו מה. בגלל התאונה ובגלל שהרכב יבוא אישי הם לא מצליחים לקבל הצעה מאף חברה לבטח אותי. ואין לי מושג מה לעשות.

בסוף הצליחו. 10 אלף ש"ח לשנה. לרכב ששווה מקסימום 110 ש"ח. עם דרישה להשתתפות עצמית של 3 אלף שח. נו כאילו שיש לי ברירה.

דבר אחרון שאני רוצה לכתוב, אפילו שאולי זה יוציא אותי קצת אדיוט או חסר נסיון, אבל אני מודה שלא שמתי לב לזה שבדקתי את הרכב. ורק אחרי שהרכב אצלי, הבנתי שהוא 2X4. פשוט קניתי את דגם שאין בארץ. כל רכב כזה פה הוא 4X4. פשוט הדגם של הרכב והתת דגם של הרכב זהים לגמרי לכל הרכבים שראיתי קודם ולכן לא חשבתי שבכלל יש מציאות שאקבל רכב שהוא לא 4X4. זה לא שהרכב שלי היה רואה שטח אם היה 4X4, ודווקא בגרסת 2X4 הוא הרבה יותר חסכוני בדלק, אבל עדין. לא היה לי מושג. והכל בגלל שזה דגם מיוחד מיבוא אישי. אני בטוח שהמגרש שמכר לי אותו עשה רווח ענק עלי. שיהיה להם לבריאות, אבל לפחות אני מקווה שאולי הנסיון העגום שלי יעזור למישהו אחר מתישהו.

מה שבטוח זה שאם הייתי מכיר את משומשת הזה בזמן שבדקתי את הרכב כנראה שהייתי שם לב לזה מיידי במפרט.

השאר תגובה

תגובות

 • רוני אהרוני
  11/03/2021
  תודה רבה ששיתפת את החוויה, החכמתי בעזרתך,
  רק בהצלחה חבר

 • דידי
  02/04/2021
  תודה על ששיתפת אותנו מניסיונך האישי
  סיפקת מידע מאודדדדדד יעיל ושימושי
  תודה רבה לך

 • נהג נורמטיבי
  06/06/2021
  תודה רבה על השיתוף !
  חשוב מאוד !!

 • ארקדי
  11/06/2021
  תודה, חשוב!

 • 12/06/2021
  ניתקתי מצבר והלך לי הקוד של הרדיו

 • דורון
  17/09/2021
  היי חבר איך אומרים כשיש חוסר נסיון משלמים בכיס

 • 06/01/2022
  תודה רבה עזר מאד

 • נאוא
  11/01/2022
  אתה כותב יפה ומקצועי הורדת סיפור שגרם לי לקרוא עד הסוף

 • ריאד
  17/03/2022
  תודה רבה רבה עמדתי ליפול בפח ולקנות רכב טויוטה אוריס יבוא אישי במקרה התקשרתי לחברת טויוטה לברר היסטוריה ונאמר שאין להם כי הרכב יבוא אישי זה גרם לי לחפש ברשת מה זה יבוא אישי ותדה לאל הסיפור שלך הראשון שקראתי והחכמתי ממנו הון ומנע ממני הפסד כספי גדול ועוגמת נפש עצומה..
  תודה ומצטער בשבילך על עוגמת הנפש הסבל וההפסד .

 • ELI
  17/05/2022
  גבר מי שמשתף!!!
  אין כמוך

 • אבי שאול
  21/05/2022
  קודם כל תודה על השיתוף אבל אני קצת חולק אליך
  גם לי יש גיפ גראנד שירוקי יבוא אישי , אבל להבדיל ממך אני ידעתי מה היתרונות והחסרונות
  לגבי החסרונות זה נכון שהחברות ביטוח בארץ רוצות שווי רכב שזה מוסיף לעלות פעם ב שנתיים שלוש
  אבל אף פעם לא הייתה לי בעיה לבטח את הרכב במקיף ובמחיר סביר של 6000 שח כולל הכל
  במוסכים גם אין בכלל בעיה החלקים הם אותם חלקים כמו של יבוא רגיל , זה לא שבנו רכב אחר
  עכשיו לגבי היתרונות
  ביבוא רגיל החברות מספקות את הרכב ברמה הכי פשוטה שיש מקביל לדגם, ושאתה מביא או קונה
  רכב ביבוא אישי יהיו לו תוספות אורגנליות מהחברה ועוד הרבה דברים שלא יהיו ביבוא רגיל
  למשל
  1.לי יש וו גרירה נשלף מבתוך הטמבון ביבוא רגיל מתקינים בארץ מתחת לטמבון
  2.יש לי הנעה מרחוק דרך השלט , ביבוא רגיל אין
  3.לי מערכת עם 10 רמקולים וסאב אורגינל מהחברה , ברגיל יש רק הכנות
  4. חימום כיסאות גם מאחורה , ברגיל ראיתי שיש רק מקדימה
  ועוד דברים לגבי ה 4*4 חבל שלא שמת לב כי זה רשום ברישיון וגם רואים שאין לך בורר להילוך כח

 • אלי
  29/09/2022
  אני מתעניין באמת האם לייבא רכב לעצמי בייבוא אישי
  ובאמת הבנתי שאני צריך להביא רק רכב שקיים בארץ כבר בדיוק כמוהו כי אם יש תקלה אני צריך שיהיה ניתן לטפל בזה
  כל מה שכתבת חידד אצלי למה לקנות רכב שנמכר בארץ ולא למה לא לקנות רכב ביבוא אישי
  נפלת על רכב שלא קיים כזה דגם בארץ