הנה פי 16 סיבות למה עדיף אוטו על אופנוע

כתב: נועם
פורסם בתאריך: 26/09/2020


אני חובב אופנועים מושבע.
יש לי רשיון כבר 25 שנה על אופנוע. שנים עברתי את איילון בשעות העומס ועוקף את כולם. כל יום אדרנלין וכמובן מוסיף לקופת החסכון שלי לפחות עשרים דקות שחסכתי אם הייתי יושב בפקק לכל כיוון ! חשבתי שאני עשיר כבר. עד שקיבלתי מכה קטנה.
אפילו לא באיילון. פשוט ברמזור קטן באמצע פקק. חיכיתי ברמזור כמו ילד טוב שיתחלף. הכביש היה מעט חסום בגלל כאלה שרצו להדחף לפני שהרמזור יתחלף, למרות שלא היה מקום בצומת, אבל נו אנחנו בישראל וככה זה פה.
בכל מקרה הרמזור נהיה ירוק התחלתי נסיעה וחכמולוג שחשב שהוא יספיק את הצומת פשוט נתן לי מכה. זוכר את זה מצוין. עפתי. נשכבתי הבנתי שכואב לי.
התקשרתי לאשתי אמרתי לה שומעת, אני על הרצפה פה ליד הבית, מחכה לאמבולנס. זהו.

ידעתי שזה יקרה. לא ידעתי מתי ואיך. ברוך השם זה היה רק שבר מרוסק בקרסול, הרבה תפרים וכמה חודשים של קביים שיקום ובית. היום אני אחרי.

שדיברתי עם הביטוח של האופנוע אמרו לי תשמע אופנוע זה או שקרה לך או שיקרה לך. אז די קיבלת את זה, אל תמשיך. זהו לא המשכתי.

לגבי הקופת חסכון שהיתה לי? בזבזתי אותה ונכנסתי לחוב בזמן הארוך שהייתי בבית. בקיצור לי זה לא היה משתלם בסוף. החליפות בגשם? החום בקיץ? לא מצליח להבין מה חיפשתי שם. עכשיו אם אתם עדין שם וכמוני חושבים עדין שיהיה בסדר אז זו הכתבה שקראתי היום שגרמה לי לרצות לרשום לכולם את זה:

הכותרת שלה: סיכוי גבוה פי 16 למוות בתאונה על דו גלגלי: נתוני הקטל נחשפים. תעשו לעצמכם טובה ותקראו.

https://cars.walla.co.il/item/3388896

השאר תגובה

תגובות

 • יוני
  03/02/2021
  היי. לשמחתי ירדתי מדו-גלגלי לפני שנהיה מאוחר מדי. אין כמו ההנאה מהרכיבה ומהחסכון בזמנים אבל גם אין כמו החיים. החלטתי לא להשאיר אלמנה וארבעה יתומים רק בשם ההנאה.
  שמח שהגעת למסקנה הזו בשלב לא מאוחר מדי. פרסמת את הפוסט בפייסבוק? שווה!

 • יהודה
  11/07/2021
  גם אני למדתי בדרך הקשה שצריך לרדת מהאופנוע. הסיפור שלי התחיל שהגעתי לגיל 16 וקניתי לי DT בתור התחלה אח"כ הוצאתי רישיון לאופנוע כבד וקניתי לי בנדייט 400. נהניתי ממנו במשך חודשיים בערך עד שאיזה גאון "גנב" אדום ושלח אותי לאישפוז למשך שנה וחצי +עוד שנתיים שיקום ופיזיוטרפיה .שברתי כל עצם בגוף במזל לא נפגעתי בראש או בגב .לאחר 20 שנה שלא נגעתי באופנועים התקבלתי לעבודה שלהגיע אליה אמורים לעבור דרך אילון וזה אומר להיתקע הרבה בפקקים ואז החלטתי לחזור לאופנועים כי חשבתי שיש לי ניסיון של 20 שנה בכביש על רכב וחשבתי שלי זה לא יקרה באמת באילון לא נפגעתי אבל גם אני עמדתי ברמזור ושהתחלף לירוק נהגת שהתעסקה בטלפון ולא שמה לב לכביש נתנה לי מכה מאחורה והעיפה אותי מהקטנוע שברתי את הרגל הייתי עם גבס במשך חצי שנה ובסוף גם הפסדתי את העבודה כי אני עדיין לא מתפקד טוב עם הרגל וקשה לי לעמוד למשך זמן ממושך. חברים אל תגידו לי זה לא יקרה האופנוע לא מקצר שום זמן הוא מקצר רק את הזמן שאתם חיים

 • R23
  22/08/2021
  כמה שטויות ! תאונות עלולות לקרות בכל רגע נתון גם במקלחת בבית.
  כמה נהרגים בתאונות דרכים עם מכוניות? כמה נהרגים בהתרסקות מטוסים? אז מה, לא נטוס יותר ולא ניסע ברכב?
  רכבתי 15 שנה בכבישי הארץ על אופנוע ספורט (1000 סמ"ק) ובעשור האחרון אני רוכב על אופנוע במסלול מירוצים. ברוך השם הכל בסדר ואני נהנה מכל שניה.
  אני מבין למה אנשים יכולים לחשוב שאופנוע יותר מסוכן אבל לקחתם את זה יותר מידי רחוק.
  חוץ מזה, הבעיה היא נהגי המכוניות ולא האופנוע עצמו !

 • 24/11/2021
  ל R23 ישנו פתגם ישן וחכם ''בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם'' !
  למה משנה באשמת מי קורות התאונות?
  כל אחד צריך לשמור על החיים של עצמו! (וכמובן גם על של אחרים)
  מה אתה מצפה שכתוצאה מהתגובה שלך יורידו את המכוניות מהכביש וישאירו רק אופנועים?
  למה אתה מקרר את האמבטיה? אף אחד לא דואג כאן לעצמו, דואגים כאן לחיים של אנשים ולשלמות של משפחה עם כל המשתמע מכך.
  ברוך ה' לא קרה לך כלום ובעזרתו גם לא יקרה לך כלום, אבל תאר לעצמך ש''חכם'' אחד ישתכנע מהתגובה שלך ויהרוס לעצמו ולמשפחתו את החיים, האם תוכל לקחת את זה על המצפון הנקי שלך?